Loading...
ZooVet Jungle

Корм для змій


Любителі тварин які не можуть приділяти достатньо часу вихованцям через зайнятість, наприклад на роботі, часто заводять як домашніх улюбленців плазунів. Вони досить невибагливі, не розкидають шерсть, не вимагають щоденного вигулу і точно не подряпають Вам шпалери. Основний момент, який вимагає уваги це власне чим годувати плазунів? Який корм для змій вибрати серез різноманіття кормів для рептилій? Розкажемо про це детальніше.

Який корм для змій найкращий?

По-перше, слід пам'ятати, що вони відносяться до хижаків. Тобто в природних умовах харчуються виключно м'ясом видобутим відповідно до їхнього виду. По-друге більшість їх харчуються різноманітними теплокровними тваринами, птахами, рептилиями. Але є особини, які харчуються одноманітним кормом для змій, цей момент бажано уточнювати до того, як Ви придбали плазуна, адже іноді складно купити специфічний корм для змій. Отже, що використовувати для рутинного харчування. Розглянемо конкретні варіанти корму для змій:

  1. Щури, миші - це найоптимальніший варіант харчування в домашніх умовах. Є варіанти з живими гризунами чи замороженими мишами чи щурами. Перевага перших, безумовно, природність і свіжість, всі необхідні корисні речовини в максимально правильній формі. Мінус - у боротьбі за життя у гризунів є можливість подряпати або вкусити Вашого улюбленця. Заморожений корм для змій при правильному розморожуванні абсолютно безпечний, його легко давати та зберігати. З мінусів все ж таки це обробка низькими температурами;
  2. Хом'яки - не дуже гарний варіант як корм для змій, хоч і відносяться до гризунів. Причиною тому є кількість жиру в організмі хом'яків, часте годування ними може викликати ожиріння у Вашого вихованця (так вони теж можуть страждати від ожиріння);
  3. Курчат або перепелят (добових) - можна використовувати не частіше ніж один раз на місяць для різноманітності раціону. Враховуйте, що після дачі такого корму кал розріджується і набуває неприємного запаху. У добових курчат є жовтковий мішок з поживними речовинами, який розсмоктується протягом першої доби, який шкідливий для плазунів. Перед годуванням краще видаляти цей мішок або використовувати дводобових;
  4. Рептилії або інші плазуни - підходять не всім, деякі полози не сприймають таку їжу. Але є і винятки, наприклад, серед королівських видів, у яких відзначають підвищення яскравості забарвлення при вживанні рептилій кілька разів на рік;
  5. Амфібії і риба - використовуються для харчування деякими плазунами, тут необхідно врахувати той факт, що ті, хто харчується рибою можуть не захотіти їсти жабу, але ті, що полюють на жаб, рибу поїдають із задоволенням. Амфібій можна давати живими чи замороженими після попереднього розморожування. Риба хороша як корм для змій в якості основного харчування певних видів, так і для того, щоб урізноманітнити раціон гризуноїдних плазунів. Не слід вибирати жирні сорти риб чи представників ряду коропових. Ідеально підійдуть деякі акваріумні рибки, які можна придбати в зоомагазині.

Як правильно купити корм для змій і безпечно його згодовувати плазунам?

Слід зрозуміти на які моменти слід звертати увагу, перш ніж купити корм для змій. При такій покупці діють ті ж правила, що і при виборі продуктів харчування, зверніть увагу на виробника, стан, зовнішній вигляд, а також місце, де Ви збираєтеся здійснити покупку.

Рекомендуємо купити корм для змій у замороженому вигляді (морожені миші та щури), так як його зручно зберігати. Тут важливо звертати увагу на те, як виглядає миша або щур після розморожування: не повинно бути неприємного гнильний запах або нехарактерних виділень, тушка не повинна розвалюватися. Існує думка, що заморожені тушки повинні зберігатися пару тижнів, щоб розсіялися гази, що утворилися в них, а також низькими температурами була знищена небезпечна мікрофлора . Купити живий корм для змій краще в зоомагазині, тоді Ви гарантовано отримаєте здорових особин, які при поїданні не можуть завдати серйозних інфікованих травм.

До годівлі потрібно підходити відповідально, дотримуючись наступних основних правил:

  1. Плазуни – хижаки, тому корм для змій краще давати зі спеціального пінцету для годування, щоб Вашу руку не прийняли за видобуток.
  2. Живих рибок можна запускати в резервуар з водою, дозволивши вихованцю самому "полює".
  3. Для живих мишей чи щурів краще придбати спеціальний тераріум чи фаунаріум.
  4. Заморожений корм для змій потрібно попередньо розморозити, (стежити при цьому, щоб нутрощі повністю розмерзлися) і нагріти до температури 40 градусів у теплій воді, так як холодна їжа може не зацікавити Вашого улюбленця.
  5. Розмір вибирайте за принципом щоб максимальна "ширина" корму, відповідала "товстій" частині тіла плазуна.
  6. Частота годівлі залежить від віку: молодняк один раз на 6-7 днів, дорослих - один раз на 10-12 днів. Не годуйте під час линяння, особливо насильно.
  7. Щоб уникнути рахіту, не використовуйте для годування м'ясо або тим більше філе, для організму плазунів необхідні всі складові і кістки, і пазурі, і шерсть.

Де купити корм для змій у Києві?

Рекомендуємо купити корм для змій у магазині “Зоовет Джунглі”, що знаходиться за адресою вул. Цвєтаєвої, 11, де Ви не тільки зможете придбати корм для змій, та й отримати консультацію з приводу правильного годування. Також можна зробити замовлення або ознайомитись з асортиментом у веб-версії магазину або за телефонами: 066-916-17-43, 073-916-17-43 або 044-229-35-01.