Loading...
ZooVet Jungle

Добрива для акваріумних рослин


Добрива для акваріумних рослин — це живлення яке забезпечує харчування водних рослин. Добрива для акваріумних рослин одне з найважливіших умов успішного їх вирощування, і боротьби зі шкідливими водоростями. Просто відповідного світильника або балонів з CO2 буде недостатньо. Які бувають добрива для акваріумних рослин, способи їх внесення розповімо докладніше. Але якщо тема для вас нова, перш ніж купити добрива для рослин, не буде зайвою консультація фахівця.

Як правильно вибрати і купити добрива для акваріумних рослин

Вибір живлення залежить від способу внесення, складу, потреб зелені в акваріумі. Підгодовування може бути цільовим — спрямованим на внесення певних мікро і макроелементів, щоденним — вноситься набір поживних речовин необхідних в 24 годинний проміжок часу. Існує кілька класифікацій. Умовно їх можна розділити на тип внесення, склад. Розглянемо різновиди детально.

Тип внесення добрив для акваріумних рослин

Існує два різновиди:

  • Грунтові — вносяться безпосередньо в грунт акваріума бувають у вигляді капсул торфу або таблеток. Принадність такого годування в тому що працює воно довго, повільно віддаючи корисні речовини. Спосіб застосування елементарний — капсули або таблетки зариваються прямо в грунт.
  • Рідкі — призначені для плаваючих водоростей у яких немає кореневої системи щоб зміцнитися в грунті, корисні речовини вони вбирають листям. Найчастіше це харчування яке застосовується щодня. Деякі європейські виробники випускають спеціальні крапельниці для щоденної подачі корисних речовин в рідкому вигляді.
Різновиди добрив для акваріума в залежності від складу

    Класифікація залежить від компонентів:

  • мікро — в складі залізо і суміш хелатів, потрібно для насиченого забарвлення, випускається у вигляді рідини, рекомендовано вносити через день;
  • макро — в складі калій, азот, фосфор, необхідно для зростання водоростей, рідка субстанція, вноситься через день;
  • залізо — концентроване джерело заліза і магнію, використовується для оптимального росту швидкозростаючих примірників, також для профілактики хлорозу, вноситься при наявності ознак нестачі заліза;
  • калій — препарат калію, вноситься при нестачі останнього один раз в тиждень. У нашому магазині ви можете купити добрива для акваріумних рослин тільки від перевірених брендів, а рекомендації наших фахівців допоможуть не помилитися у виборі.

Додаткова класифікація добрив для акваріумних рослин

  • субстрат — виготовляється у вигляді мармурової і базальтової крихти, піску, гальки, гравію, керамзиту, керамічної крихти, наповненість мінеральними речовинами виробник вказує на упаковці;
  • кореневі — застосовуються на грядках жителі яких харчуються через кореневу систему, це таблетки, капсули або кульки включають в своєму складі багато корисних компонентів;
  • рідкі — мікро і макро компоненти в такий підгодівлі зазвичай в різних флаконах, так як реакція взаємодії призводить до швидкого окислення і продукт псується;
  • комплексні — в складі всі необхідні речовини, ідеальний вибір новачка. Способи внесення різні, таблетовані закопують на глибину 1-3 сантиметри поруч з коренем, більше таблеток сильніше реакція, рідкі вносяться в воду, субстрати є основною підкладкою, комплексні вносяться в залежності від рекомендацій виробника.

Різні підгодовування мають різні комплекси мінералів та інших корисних речовин, вибір робиться індивідуально для кожного биоморфа в залежності від його вимог або нестачі будь-яких речовин. Загальних рекомендацій на всі випадки не існує, кожній біологічній одиниці потрібні різні елементи і в різних кількостях. Незаперечним є лише той факт що всім представникам водної флори потрібні мінеральні речовини і залізо, температура для утримання 22-27 градусів, світловий день повинен тривати не менше 12 годин.

Коли пора вносити добрива для акваріумних рослин і як вибрати необхідне

Перед першим запуском живлення вносити не варто, при нестабільному середовищі проживання це даремне заняття. Перший раз не варто вносити всю рекомендовану дозу, варто внести невелику кількість і спочатку подивитися на реакцію, не варто і змішувати добрива, реакція може дати нерозчинний осад, що несприятливо позначиться на водному балансі. За зовнішнім виглядом жителів травника можна визначити чого їм не вистачає:

  • відмирають і відвалюються листя — не вистачає азоту;
  • листя в дірочках і коричневих плямах — недолік калію;
  • листочки жовтіють — терміново підгодувати залізом;
  • перестає рости стає червоним — підгодуйте фосфором;
  • жовтіють старе листя — не вистачає марганцю;
  • биоморф деформується, листя з білим нальотом — не вистачає бору і кальцію.

Початківцям краще користуватися готовими комплексами. Звичайні квіткові прикормки використовувати ні в якому разі не можна, зіпсуєте водний город отруїте всю мікрофлору. Для адекватного засвоєння добрива для акваріумних рослин показники води повинні бути відповідними даному біотопу, інакше від живлення не буде толку. Чим веселіше росте зелень тим більше і частіше її слід підгодовувати.

Де купити добрива для акваріумних рослин

У нашому інтернет-магазині ви купите будь-які добрива для акваріумних рослин, можна проконсультуватися у наших фахівців за номером телефону: +38 (066) 916-17-43, або відвідати нас особисто, наші магазини знаходяться за адресами: місто Київ, вулиця Марини Цвєтаєвої будинок 11, вулиця Бориса Гмирі будинок 9-В. Графік роботи з 9:00 до 21:00, без вихідних і перерв.