Якщо ви любитель екзотики і давно мріяли завести собі незвичайного улюбленця, рекомендуємо звернути увагу на домашніх еублефарів, які також відомі як гекони. Ці тварини відрізняються особливою привабливістю і "милим виразом мордочки", яку іноді називають усміхненою. Ми розповімо докладніше що собою представляють ці гекони, в чому переваги та складності їх утримання, як облаштувати куточок для еублефарів, і головне де можна купити еублефара в Києві?
Еублефари – які бувають, як виглядають, звідки родом?
Якщо Ви зважилися купити геккона, то знайте еублефари – це ящірки, які відносяться до сімейства геконів. У довжину вони досягають приблизно 20-25 см, все тіло вкрите лусочками, на тілі зустрічаються так звані пухирці більші в ділянці спини і дрібніші на животі і боках. Кількість забарвлень "морф" воістину вражає, ці плазуни можуть бути і рудо-коричневими, і фіолетовими. трапляються також і альбіноси. Не останню роль цьому зіграла штучна селекція. Ведуть переважно нічний спосіб життя.
Сімейство еублефарів налічує п'ять видів Плямисті, Туркменські, Афганські, Іранські та Хардвіки. Перший вид найпоширеніший, їх люблять за незвичайне плямисте забарвлення, що нагадує забарвлення леопарда, також вони зазвичай найдружелюбніші.
Батьківщина еублефарів – це північ Індії, Пакистан, Іран. У природі вважають за краще жити в кам'янистій місцевості, на так званих закріплених пісках (не пустельний пісок, а змішані піщані ґрунти, які не піддаються різкій зміні рельєфу).
Чим годувати, чи можна перегодувати й інші їстівні питання про геконів?
Гекони чи еублефари – комахоїдні тварини. У природі харчуються "тим, кого зловлять". При домашньому утриманні оптимальним кормом їм стануть кормові комахи, зокрема цвіркуни. У природі вони полюють у сутінках або передсвітанковий час, коли цвіркуни якраз максимально активні. Кількість цвіркунів які може “поглинути” Ваш гекон варіюється залежно від віку: від 1 комахи двічі на добу для місячного геккону до 10 великих цвіркунів 3 рази на тиждень для однорічних плазунів. На відміну від змій еублефари контролюють свої апетити і не переїдають. У них практично немає ожиріння.
Деякі гекони можуть виявляти інтерес до фруктів, але тут слід бути обережним, оскільки споживання фруктів може спричинити розлад травлення. Не слід також давати їм опаришів.
Водночас важливу роль у харчуванні відіграють вітаміни та кормові добавки. Особливо ті, що містять кальцій. Рахіт, що виникає при нестачі кальцію, часта проблема у ящірок. Це захворювання проявляється слабкістю кінцівок, складністю у пересуванні, тремором. Щоб цього уникнути, додавайте в раціон вітамінно-мінеральні комплекси або добавки, що містять кальцій. Так званий пісок-підстилка не зовсім підходить для цих цілей, оскільки може спричинити складнощі з травленням. Відмінно зарекомендували себе препарати від виробника Repashy, їх легко застосовувати, вони добре поїдаються геконами та розроблені з урахуванням особливостей цих тварин.
Як облаштувати житло для домашнього еублефара?
Перш ніж купити гекона обладнайте для нього спеціальний будиночок. Можна придбати великий пластиковий контейнер з кришкою, зробити вентиляційні отвори. Але краще придбати спеціальний тераріум, тому що стінки контейнера можуть бути недостатньо прозорими. Отже:
- для одного гекона достатньо житла розміром 30 * 30 * 60 з обов'язковими вентиляційними отворами;
- як підстилку рекомендовано вибрати спеціальні килимки, які легко доглядати, можна розмістити також і камінці (не вибирайте слизьку гальку);
- вода – це питання можна вирішити встановивши напувалку, для них не обов'язково злизувати краплі рідини, як допустимо для хамелеонів, хоч вони іноді отримують вологу таким чином. Можна додатково обприскувати тераріум із пульверизатора;
- температура. Нормальні умови це 20-23 градуси, але обов'язково встановіть підігрів (наприклад за допомогою термокилимка) який підігріватиме ґрунт у межах до 28-30 градусів. Підігрів не повинен займати більше ⅓ площі тераріуму, а краще ¼. Дозвольте улюбленцю самостійно вибирати комфортне місце для відпочинку;
- укриття важливі для домашніх еублефар як для нічних тварин. Краще встановити два “будиночки” у теплій та прохолодній зонах тераріуму.
- для освітлення може вистачити природного світла, або встановіть додаткову малопотужну лампу, якщо житло вихованця знаходиться в темному місці кімнати;
- ультрафіолетове світло необхідне, навіть для того, щоб запобігати виникненню рахіту. Достатньо лампи на 50W, яку включати на час близько 5-10 хвилин на добу.
Декілька “секретів” про геконів
І насамкінець ще трохи про особливості геконів:
- Еублефари легко звикають до людини і можуть згодом навіть засинати у Вас на руках.
- Вони линяють. Якщо Ви цього не знали, то не лякайтеся, це природній процес, який у молодих тварин проходить раз чи два на тиждень, а у дорослих двічі на місяць.
- Гекони у певному роді канібали. Це так, але не лякайтеся, це пов'язано з попереднім фактом про линьку, справа в тому, що вони поїдають свою стару шкіру і це абсолютно нормальний процес.
- Зважаючи на відсутність присосок і можливості до втечі, можна вибрати високий тераріум без кришки, що забезпечує хорошу вентиляцію. Але краще все-таки вибрати житло з наявністю нижньої вентиляції, оскільки іноді повітря може накопичуватися в нижніх шарах.
- Не слід лякати домашнього еублефара в надії побачити як він відкине хвіст (так, вони так можуть), по-перше вони не такі полохливі, а по-друге, втрата хвоста для дорослої особини досить болюча. Хвіст відростає довго, на місці його втрати утворюється ранка.
- Гекони живуть від 15 до 20 років, так що вони довго Вас радуватимуть при правильному догляді.
Де можна придбати геконів в Києві?
Для того щоб купити еублефара, рекомендуємо звернутись до магазину “ЗооветДжунглі” на вул. Цвєтаєвої 11. Тут Ви не тільки зможете придбати еублефара, але також купити все необхідне для їх утримання від будиночків та термокилимків до кормових комах. Також у магазині в наявності вітаміни та кормові добавки від фірми Repashy. І звичайно ж консультація, фахівці рекомендують лише потрібні товари та обладнання, як за телефонами 044-229-35-01, +38(073)916-17-43, +38(066)916-17-43 так і в офлайн режимі . Приходьте, чекаємо на Вас.