Мода на утримання змій в якості домашніх улюбленців поширена не тільки в тропічних країнах, цей вид плазунів активно завойовує лідируючі позиції домашніх улюбленців і в сім'ях, що живуть у звичайних квартирах наших широт. З'являється все більше спільнот любителів змій, не кажучи вже про спеціальну літературу, інтернет-портали присвячені цій темі, ну і звичайно ж спеціалізовані магазини, де можна купити змій, а точніше купити саме домашніх змій (це не означає, що змії повністю ручні, для продажу підбираються неотруйні види, які легко адаптуються для життя у квартирі). Але що є причиною такої популярності змій, чому люди купують цей вид рептилій, а найголовніше як і де купити змію? Відповісти на ці і не тільки питання постараємось у статті нижче.
Причини, з яких фраза "змія купити" не стає несподіваною в пошуковій системі
Для когось змія здається бездушною рептилією, а хтось упевнений, що приручити змію це реальне завдання. Причини, з яких друга група заводить домашню змію:
- Догляд не вимагає багато часу. Годування змій проводять у середньому раз на тиждень, основний акцент при догляді – підтримка мікрокліматичних умов, не потрібний щоденний вигул.
- Алергія на шерсть, проста та зрозуміла причина, через яку вибір падає у бік домашніх змій.
- Бажання шокувати. Люди які люблять дивувати вже точно вразять гостей якщо вирішувати купити змію в якості улюбленця, змії виглядають більш розкішно порівняно наприклад з ящірками, і точно не банально, як, наприклад, коти.
- Чистота у будинку. Змії не залишають багато продуктів життєдіяльності таких як шерсть, і точно не подряпають шпалери, не погризуть тапки або не перекинуть кімнатні рослини. Тут плюс від перфекціоністів.
Що насправді означає купити змію?
Змія, як і будь-яка інша тварина, яку утримують у будинку, потребує догляду та турботи. У будь-якому випадку, перш ніж купити змію, добре обміркуйте всі моменти і порадьтеся з серпентологами з приводу особливостей утримання. Пам'ятайте про такі моменти:
- Ці плазуни – хижаки, які харчуються спійманою ними здобиччю, домашні змії поступово привчаються їсти розморожений корм. Тобто або необхідно буде додатково обладнати місце для утримання живої здобичі або придбати запас замороженого корму для змій. Процедура годування може шокувати деяких людей, проводиться зазвичай раз на 7-10 днів.
- У змії обов'язково має бути особиста територія – тераріум, який може бути в об'ємі від 80 л для невеликих змій, його висота повинна перевищувати ширину – щоб змія могла вільно пересуватися на гілках, камінні та ін.
- Мікрокліматичні умови, такі як температура та вологість, вкрай важливі у зв'язку з тим, що змії відносяться до холоднокровних тварин. Їх рівень легко контролювати за допомогою термометрів та гігрометрів. а регулювати за допомогою термокилимків, купалок, туманоутворювачів та ін.
- Вивчіть періоди життєдіяльності вашого екзотичного вихованця, наприклад періоди линяння або яйцекладки – особливі, в цей час їх краще не турбувати.
Домашні змії, які бувають і як вибрати?
На сьогоднішній день відомо близько 3631 видів змій. Поширені по всій території Землі (крім Антарктиди кількох островів, таких як Ірландія). Існують отруйні і неотруйні плазуни. Як домашніх змій природно вибирають неотруйних представників. Наведемо кілька прикладів:
- Представники сімейства полозів (маїсовий полоз, тонкохвостий полоз, тонкохвостий полоз Рідлі, носатий полоз Буланже) – рід плазунів сімейства вужів, довжина зазвичай не перевищує 2,4 м, харчуються, дрібними гризунами, птахами і пташенятами, а також яйцями, а також, інколи ящірками, не отруйні, укус болісний. Обов'язково рекомендовано обладнати тераріум укриттям та напувалкою, як підстилку рекомендовано змішувати гальку та пісок, з обов'язковою наявністю гілок для лазіння. Усі представники яйцекладні. Вологість, що рекомендується, близько 50 %, температура від 18 до 28, для зимівлі протягом 2-3 місяців 6-15 градусів.
- Пітони – довжина від 2 до 9-10 м, неотруйні, харчуються ссавцями відповідного розміру, яйцекладні. Температурний режим від 20-23 градусів у більш прохолодній частині тераріуму до 35 у теплішій, відповідно слід установити два укриття. Унікальні тим, що можуть регулювати температуру, в діапазоні до 10 градусів, але не можуть довго її підтримувати (килимовий пітон Харрісона, килимовий пітон Макдавелла, королівський пітон, тигровий пітон, сітчастий пітон).
- Представники сімейства вужоподібних (Каліфорнійська молочна змія, молочна змія Піромелана) – не отруйні, харчуються дрібними хребетними, імунітет до отруйних зміїв, цим пояснюється можливість полювати на інших змій, тому рекомендовано утримувати окремо. Температурний режим 25-30 градусів, дно тераріуму можна встеляти мульчею або кокосовим субстратом, досить невибагливі комендуватися як перша змія.
Де можна купити змію у Києві?
Купити змію рішення непросте і має бути добре обдуманим. Визначитися з представником, дізнатися про умови утримання та безпосередньо купити змію можна в нашому магазині “Зоовет Джунглі” за адресою м. Київ, вул. М.Цвєтаєвої 11, за телефонами (044) 229-35-01, (073) 916-17-43, (066) 916-17-43 можна дізнатися про асортимент або уточнити деталі. Ми завжди раді Вам, і допоможемо не тільки купити змію, але й обладнати тераріум для неї та обрати корм.