Акваріум — це резервуар для створення штучної водойми в нетипових для неї умовах, іншими словами став у будинку. Мешканцями його можуть бути не тільки акваріумні рибки але і земноводні чи рослини. Різновидів акваріумів сила-силенна, а оформлення часом захоплює. Погодьтеся, це райський куточок для очей, коли дивишся на акваріум і очі відпочивають, і сам розслабляєшся. Не дивно, що на сьогоднішній день все більше і більше людей прагнуть купити акваріум. Це спосіб розслабитися, привчити дітей до прекрасного, тонкого, крихкого. І, як бонус, це чудовий атрибут інтер'єру. Але як вибрати домашній акваріум, який купити акваріум? Розповідаємо про їх види, форми і призначення.
Що слід знати перш ніж купити акваріум
Акваріумістика рясніє своєю різноманітністю, кожна складова унікальна, неповторна. Якщо ви зібралися купити акваріум, насамперед потрібно визначитися хто буде там жити. Краще заселяти акваріум жителями, які будуть жити в різних шарах води, щоб вони не заважали один одному. У цій статті ви дізнаєтеся які бувають види, форми, розміри акваріумів, можливо це допоможе визначити, який саме потрібен вам.
Види, призначення акваріумів
Перш ніж купити акваріум потрібно розібратися в їх видовому розмаїтті та призначенні, потім вже вибирати, виходячи з ваших уподобань і вимог. Також важливо враховувати і необхідні вимоги мешканців, щоб було достатньо місця наприклад. Звертати увагу на такі нюанси як товщина скла, чим більше об'єкт тим товщі має бути скло, товщина скла невеликих судин може бути 4 мм, якщо обсяг перевищує 100л товщина повинна становити 6-7 мм, 200л відповідно 10 мм. Розглянемо які бувають види для чого призначені.
- Морський — має солонувату воду, призначений для жителів батьківщина яких моря і океани, в якості декорацій використовують корали та мушлі. Нерідко населення таких резервуарів буває отруйним.
- Прісноводний — наповнений прісною водою, заселяється рибками, рослинами природне середовище яких прісні водойми, декораціями можуть служити, рослини, корчі, всілякі штучні прикраси, наприклад замки, амфори.
- Травник — наповнений прісною водою, застосовується спеціально для розведення, утримання різних акваріумних рослин, які чудово сусідять з прісноводними рибами.
- Палюдаріум — має ознаки тераріуму і акваріуму одночасно, так би мовити два в одному. Як правило водою заповнюється на половину, має острівці суші, заселяється водними рептиліями і рослинами. Декораціями можуть бути самі рослини, корчі, плаваючі острови для черепах.
- Нано — невеликий, може бути навіть 2 літри обсягом. Зазвичай продається повністю укомплектованим, населити можна різними маленькими рибками, прикрашати галькою, рослинами. Зручний тим що можна в будь-який момент поставити куди завгодно, на стіл, полку, тумбочку, милуватися де заманеться.
- Міні — призначений для найпопулярніших акваріумних рибок - півників. Самі невибагливі, малорухливі вихованці, можуть жити в ємності півлітра. Якщо ви новачок і збираєтеся купити акваріум, цей варіант буде для вас ідеальним рішенням.
- Нерестовик — назва говорить сама за себе, це дуже маленька ємність в яку рибок відсаджують для нересту, прикрас там ніяких не потрібно. Після того як рибка віднерестилась її повертають у звичне середовище перебування. Якщо збираєтеся займатися розведенням рибок, вам обов'язково потрібно купити акваріум для нересту.
Варто звернути увагу на тип конструкції, повністю скляні — робляться зі скла, яке з'єднуються між собою за допомогою спеціального клею; з каркасом — теж зі скла, але обрамлені металевими рамками, застосовуються для великих резервуарів; азбестоцементні — каркаси яких виконані з азбесту з цементом, такі об'єкти придатні навіть для утримання на вулиці, схожі на реальні міні водойми.
Форма акваріумів
Купити акваріум звичайної або незвичайної форми справа суто вашого смаку, в основному вибирають виходячи з інтер'єру кімнати. Модельне різноманіття сьогодні дуже велике. Ми постараємося допомогти вам купити акваріум практичний, гарний, який буде радувати вас і дивувати ваших гостей. Отже які форми існують:
- прямокутний — всі кути прямі, одна зі сторін більше за інших, бажано встановлювати на спеціальних підставках;
- квадратний — все боки абсолютно рівні за значенням, довжина, ширина, висота, встановлюється на тумбах;
- кутовий — зроблений по формі трикутника, ідеальний вибір якщо планується купити акваріум в кут;
- циліндричний — має форму циліндра, проглядається з усіх боків, але складно встановлюється;
- панорамний — як правило виготовляють з вигнутого скла, хороший тим що завдяки такому скло акваріумом можна милуватися з будь-якої точки приміщення;
- багатокутник — можуть бути шести або навіть восьмигранними, мати трапецієподібну форму, добре доповнює інтер'єр.
Незалежно від форми можуть виконувати різні функції: служити основним місцем проживання рибок, бути пристосованим під карантинні заходи, стати травником або нерестовиком. Розташовуватися можуть де завгодно, на столах, спеціалізованих тумбах і підставках під акваріуми, бути вмонтовані в стіну, служити ширмою для поділу простору кімнати, оформлятися у вигляді настінної картини. На все ваша фантазія і звичайно можливості.
Розмір акваріумів
Цей показник не менш важливий ніж всі інші, перш ніж купити акваріум визначитеся з тим хто буде його населяти. Маленьким рибкам довжиною до 4-5 см, кількістю 20шт, достатньо 20-30 літрів обсягу. Великим рибам підійде резервуар ємністю 500 літрів для парочки, може більше. Якщо ваш вихованець має тенденцію до зростання, правила прості, чим більше акваріум тим швидше рибка там виросте. Деяким рибкам взагалі не потрібно багато місця, якщо ви самі не розбираєтеся якого розміру купити акваріум, варто порадитися з досвідченими акваріумістами. Як загальноосвітньої інформації розповімо про найбільший і найменший акваріуми в світі:
- найбільший — має об'єм 24 мільйони літрів, населяють його понад сто тисяч морських мешканців, є навіть китові акули, знаходиться в США;
- найменший — має об'єм 10 мілілітрів, розміром 30х24х14 міліметрів, живуть в ньому мальки дрібних рибок.
Якщо ви все ще сумніваєтеся купити акваріум чи ні, знайте що спостереження за життям підводних мешканців позитивним чином позначається на психіці, допомагає впоратися з депресією і знижує тиск у гіпертоніків. Часто навіть лікарі рекомендують купити акваріум людям схильним до підвищення тиску, депресій і неврозів. Корисно купити акваріум дітям, немає діточок яким би це не сподобалося, плюс — це може сприяти розвитку творчих навичок.
Купити акваріум в місті Київ можна в магазині Зоовет Джунглі
Сподіваємося надана інформація внесла ясність в ваш вибір, якщо у вас залишилися питання з приводу того який купити акваріум, ви можете проконсультуватися з нашими акваріумістами за номерами телефонів: +38 (073) 916-17-43 та +38 (066) 916-17 -43, а також ви можете особисто купити акваріум в наших магазинах які знаходяться за адресами місто Київ, вулиця Марини Цвєтаєвої будинок 11 і вулиця Бориса Гмирі будинок 9-В.