Акваріум це цілий світ, у якому все гармонійно функціонує як єдиний організм. При цьому збій у будь-якій деталі організму веде до порушення загальної гармонії. Сьогодні ми поговоримо про таку невід'ємну частину акваріума, як акваріумні фільтри, а точніше про наповнювачі для акваріумних фільтрів. Важливо регулярно змінювати наповнювачі для фільтрів (кратність заміни залежить від виду наповнювача). Отже навіщо потрібні наповнювачі для акваріумних фільтрів, якими вони бувають, як часто їх необхідно міняти, і найголовніше, де їх можна купити в Києві, розповімо нижче.
Яке завдання виконують наповнювачі для акваріумних фільтрів?
У будь-якому акваріумі вода з часом забруднюється. Причини забруднення це переважно відходи життєдіяльності риб та рослин в акваріумі, залишки корму. Вода забруднюється як видимими частинками, так і молекулами хімічних елементів, надлишкова кількість яких, робить акваріумну воду непридатною, чи “брудною” для риб. Використання фільтрів для акваріума очищає воду та адаптує її таким чином для повноцінного життя риб. Для повного циклу використовують потрійну фільтрацію, яка включає механічне, хімічне та фізичне очищення води. Трохи детальніше розглянемо кожний етап:
Механічна очистка передбачає очищення від дрібних частинок, які часом можна побачити неозброєним оком. Це, наприклад, частинки корму і рослин, екскременти риб. Цей вид очищення здійснюється за допомогою затримки фільтрувальним матеріалом.
Хімічна очистка передбачає очищення від дрібних низькомолекулярних органічних сполук, таких як аміак, сірководень або надлишки ліків. Суть цього виду очищення полягає в поглинанні сполук матеріалами, якими наповнений шар, що фільтрує.
Біологічну фільтрацію проводять мікроорганізми. Їхні колонії заселяють на біофільтри виконані у вигляді кілець або кульок. Після активації водою бактерії розмножуються і фільтрують воду позбавляючи її від надлишків амонію, перетворюючи його спочатку на нітрити, а потім на нітрати, яких воду позбавляють підмінами води.
Види наповнювачів для акваріумного фільтра
Як згадувалося раніше, для акваріума необхідне механічне, хімічне та біологічне очищення. У зв'язку з цим наповнювачі для акваріумних фільтрів поділяються на відповідні категорії.
У фільтрах для механічного очищення як наповнювач використовують:
губку - яка затримує у своїх порах великі частинки;
фільтруючу нитку (є плутанкою з синтетичних ниток, здатних затримувати між собою частинки сміття.
Для частини фільтру, що проводить хімічну фільтрацію води, добре зарекомендували себе такі наповнювачі як:
активоване вугілля - спеціально підготовлене деревне вугілля, яке адсорбує на собі наприклад надлишки лікарських речовин;
цеоліт, крім адсорбації лікарських речовин, нейтралізує аміак;
Біофільтрація здійснюється аммоніфікуючими та нітрифікуючими бактеріями, що живуть на елементах з кераміки або кварцу.
Наповнювачі можуть продаватися як окремо так і в комплекті, наприклад, картридж з губкою та активованим вугіллям.
І ще трохи про наповнювачі для фільтрів
На сучасному ринку є багато різних наповнювачів для фільтрів, щоб не загубитися у виборі рекомендуємо врахувати наступні деталі:
тип акваріума морський чи прісноводний;
вид рибок, які у ньому вирощують (одними з тих, які найбільше забруднюють воду можна назвати золотих рибок та сомів);
кількість риби в акваріумі (відповідно, чим більше заселений акваріум, тим частіше потрібно міняти фільтр).
Важливо вчасно змінювати наповнювачі для фільтрів, оскільки відпрацьовані фільтри можуть стати джерелом речовин, які отруюють риб. Частота зміни наповнювача для всіх різна та вказана в інструкції кожного конкретного виробника. Наприклад, деякі губки можна міняти один раз на рік, періодично промиваючи їх під проточною водою без миючих засобів. Вугілля може використовуватися від одного місяця до кількох. Кільця з кераміки можуть використовуватися тривалий час, періодично їх промивають під струменем проточної води.
Де можна купити наповнювач для акваріумного фільтра у Києві
Іноді знайти витратні матеріали для акваріумних фільтрів можна знайти далеко не в кожному магазині. Широкий вибір та доступні ціни на наповнювачі для акваріумних фільтрів усіх типів акваріумів. З ознайомлення з асортиментом, а також зробити замовлення можна на сайті магазину, за консультацією звертайтесь за телефонами (073) 916-17-43; (066) 916-17-43; (044) 229-35-01 або завітайте в гості за адресами: м. Київ, вул. М.Цвєтаєвої 11 або вул. Б.Гмирі 9-В.