Світильники для тераріуму — це розподільні прилади штучного світла, всередині яких знаходяться лампочки. Простими словами це плафони. У тераріумістиці світильники грають роль не просто прикраси, їх внутрішнє покриття має властивість перерозподіляти кут випромінюваного від лампи світла, щоб добитися бажаного ефекту в освітленні. Сама по собі тераріумна лампа не направить світло в потрібному напрямку, тому потрібен світильник. Які світильники для тераріуму бувають, в чому їх функції розповімо нижче.
Світильники для тераріуму — види, призначення
Крім того, що світильники для тераріуму виконують перерозподільну функцію, вони також будуть уберігати ваших тварин від випадкового контакту з лампою, і як наслідок опіку. Тому, що навіть лампи для тераріуму, які не гріють можуть нагріватися до 30-35 градусів. Важлива правильна установка освітлювального обладнання, на правильній від рептилій висоті. На упаковках лампочок виробники зазвичай вказують рекомендовану відстань лампи до об'єкта, щоб максимально корисно використовувати світло лампочки. А ось куди саме буде направлено освітіння з максимальним виходом ККД, вже цілком і повністю залежить від світильника. Давайте подивимося, що пропонує сьогоднішній ринок.
Світильники для тераріуму плафонного типу
Як правило мають форму дзвоника. Внутрішня частина може бути дзеркальною — для максимальної віддачі всього спектра променів, або керамічної з фосфорним покриттям. Світильник для тераріуму з керамічним і фосфорним внутрішнім покриттям протягом всього дня будуть накопичувати світло на внутрішній поверхні, вночі віддавати м'яким зеленим світлом, імітуючи місячне світло. Звичайно таке внутрішнє напилення буде красти відсоток спектра променів, тому більш підходить для гріючих лампочок. Зовсім інша історія з дзеркальним внутрішнім покриттям, такий прилад буде перерозподіляти спектри світла направляючи в одну точку. ККД при таких умовах практично не втрачається, такий спосіб освітлення буде точковим, такий світильник для тераріуму підходить, коли потрібно зробити світлову або теплову пляму, або вихованець не потребує освітлення всій площі проживання. Підходять для цокольних ламп будь-якого типу.
Навісні світильники для тераріуму
Мають більш габаритний розмір ніж попередні, кріпляться безпосередньо на корпус розплідника або кладуться прямо на вентиляційну сітку. Можуть мати кілька патронів для лампочок, це дає чудову можливість комбінувати необхідні лампи: ультрафіолетові, світлові. Внутрішня поверхня дзеркальна, трапецієподібної або напівсферичної форми, що дає різний кут розсіювання світла. Матеріал самого корпусу буває повністю пластиковий або металопластиковий. Варто звертати увагу на вентиляційні отвори корпусу. Навіть самі малопотужні лампочки нагріваються, навісні світильники для тераріуму які мають вентиляційні отвори в корпусі не будуть нагрівати додатково повітря. Корпус без вентиляції буде нагріватися сам і гріти повітря. У разі якщо у вас не один тераріум а кілька, і вони розташовуються один над одним, варто враховувати що навісний світильник для тераріуму без вентиляційних отворів гріється, може гріти дно тераріуму який буде знаходитися над ним, тому потрібно встановлювати верхній об'єкт на більшій відстані від нижнього. Такі світильники для тераріуму можуть бути обладнані під цокольні лампи і під люмінесцентні.
Світлодіодні світильники для тераріуму
Це скоріше не світильник, і не лампа, а все разом. У тераріумістиці світлодіодні прилади використовуються для тварин, які не потребують ультрафіолетового випромінювання, споживають його дуже мало, іншими словами таке освітлення підійде нічним рептиліям. Білі світлодіоди створюють приємне денне освітлення, а сині нагадують місячне світіння, що дозволить вам спостерігати за своїми вихованцями і в нічний час, а рептиліям пересуватися в своєму будиночку не спотикаючись. Якщо залишати нічних рептилій в повній темряві вони будуть повністю дезорієнтовані, так як вони не бачать в темряві. У порівнянні з іншими лампочками світлодіодні мають більш тривалий термін експлуатації. З плюсів ще варто відзначити ергономічність, практично повна відсутність нагрівання.
Контролери люмінесцентного світла
Це ціла система в яку можна встановлювати люмінесцентні лампи. Контролер оснащений двома парами патронів лінійних ламп, це дає можливість комбінації освітлення різного призначення. Контролер розташовується поруч з розподільником, а лампи можна помістити всередині, настільки близько до тварини наскільки це необхідно. У такий світильник для тераріуму виробники вбудовують таймери і диммери, які контролюють силу світла, час роботи. Лампи можна комбінувати з різною світловіддачею, в залежності від природних потреб рептилії. Патрони закриті спеціальними водонепроникними заглушками, що робить їх експлуатацію більш надійною.
Ось власне і все, що потрібно знати про види і призначення світильників для тераріуму при їх виборі. Вибирайте, що потрібно вашому вихованцеві, багато спрямованого світла в одну точку, або розсіяне світло по всій площі. Може яскраве видиме світло на всій території, або просто світлову пляму, де тварина буде грітися за бажанням і за необхідності. Щоб спростити завдання вибору, згадайте закон відбиття світла: кут падіння дорівнює куту відбиття. Відповідно чим більше внутрішня площа корпусу світильника для тераріуму, тим на більшу територію буде падати спектр світла, випромінюваного лампою.
Де купити світильник для тераріуму
У нашому інтернет-магазині Зоовет Джунглі ви можете вибрати відповідний світильник для тераріуму від перевірених європейських виробників. Визначитися з вибором і надати професійну інформацію вам допоможуть наші фахівці, з якими можна зв'язатися за номером: +38 (066) 916-17-43.
Також будемо раді вам особисто в наших магазинах за адресами: місто Київ, вулиця Марини Цвєтаєвої будинок 11 і вулиця Бориса Гмирі будинок 9-В.