Loading...
ZooVet Jungle

Корм для акваріумних риб


Корм для рибок — обов'язковий фактор для підтримки життя і здоров'я акваріумних вихованців, їсти потрібно всім і завжди, так влаштований світ. На сьогоднішній день існує корм для рибок найрізноманітніший, що новачкові легко загубитися при виборі. Правильне харчування найважливіша умова для зростання і розвитку будь-якого організму на Землі, при цьому важливо щоб корм для рибок був якісний і збалансований, підходив їм з урахуванням всіх особливостей. Що їсти акваріумним жителям, кому, скільки, коли, види, бренди — будемо обговорювати в цій статті.

Корм для рибок — види, призначення

У природному середовищі харчування акваріумних мешканців різноманітне, в домашніх умовах не вийде годувати їх одним видом їжі, потрібно підбирати кілька видів кормів, щоб заповнювати їх потреби в мінералах і вітамінах. З огляду на той факт що рух акваріумних мешканців обмежений простором акваріума, потрібно особливо ретельно ставиться до балансу харчування. Корм для рибок повинен мати в своєму складі жири, білки, вуглеводи, вітаміни і мінеральні добавки. Розглянемо які види кормів існують.

Сухий корм для рибок

Перевагою даного виду харчування є те що до такого раціону звикають будь рибки, від такої їжі не буває багато бруду в акваріумі, виробники мають можливість збалансувати його за всіма показниками. Плюс, в сухому кормі для рибок дуже маленький відсоток рідини, що робить його зберігання легким і тривалим. Сухий корм для рибок буває таких видів:

  • пластівці — придатні для годування рибок які харчуються з поверхні води, пластівці повільно тонуть, довго лежать на поверхні, рибки встигають ними наїстися;
  • чіпси — підходять практично всім мешканцям акваріумів, виглядають як тонкі кружальця;
  • гранули — сформовані у вигляді дрібних пелет, відповідно цей корм для рибок які харчуються в товщі води;
  • таблетки — призначені для годування донних мешканців, швидко тонуть, мають зовнішній вигляд звичайної таблетки.

Визначити якого типу харчування ваш вихованець легко: якщо рот дивиться вгору, значить ваш улюбленець харчується з поверхні, якщо губки складені прямо — в товщі води, якщо спрямований ротик вниз - донний екземпляр. Вибір сухих кормів величезний, при виборі не забувайте дивитися терміни придатності і умовами зберігання.

Заморожений корм для рибок

Такий корм для рибок найбільш схожий з природним і з величезним задоволенням поїдається вихованцями, може бути основою всього раціону, бувають випадки коли акваріумні жителі відмовляються від сухого харчування, ось тут на виручку і приходить заморожений корм для рибок. Основна умова — доведеться урізноманітнити меню, так як в одному виді такого живлення не буде необхідного набору вітамінів і мінералів. До замороженому корму відносяться:

  • дафнія, артемія, циклоп — вид дуже дрібних ракоподібних, самі живильні корми, мають великий вміст білка і жиру, позитивно впливають на забарвлення вихованців;
  • мотиль, трубочник, коретра — личинки і черв'ячки, містять багато протеїну, мають максимальну схожість з природним харчуванням, можуть служити основою раціону;
  • креветка, криль, гаммарус — відмінне джерело мікроелементів, також сприяє поліпшенню забарвлення вихованця, поїдається з великою охотою;
  • вольфія — водна зелень, підходить для рослиноїдних мешканців води, відмінна вегетативна підгодівля, основні споживачі живородні рибки.

Акваріумні мешканці теж діляться на групи: всеїдні — їдять все що влазить їм в рот, і рослини і заморожений корм для рибок, також сухий і живий; травоїдні - вважають за краще рослини, овочі, фрукти, різну зелень; м'ясоїдні — харчуються рачками, черв'ячками, живими дрібнішими рибками. Принадність замороженого корму для рибок в тому, що асортимент його настільки різноманітний, що зможе задовольнити потреби будь-якого вихованця.

Свіжий і живий корм для рибок

Такий вид корму для рибок найприродніший, не піддається ніякої попередньої обробки, а тому максимально зберігає в собі корисні якості, також підтримує мисливські інстинкти. Свіжий і живий корм для рибок прекрасно засвоюється, містить багато білка, по суті майже весь асортимент цього аспекту буває замороженим. Найбільш поширеним живим або свіжим компонентом в годуванні можуть служити:

  • мотиль — за поживними речовинами займає перше місце серед всіх інших кормів, придатний для будь-якого виду акваріумних вихованців, приблизними якостями володіє трубочник;
  • інфузорія — одноклітинні організми, ідеальний компонент для годування малька, варто враховувати що пересувається вона дуже швидко і неповоротким рибкам її з'їсти важко, сюди ж можна віднести дафнію і артемію;
  • овочі, фрукти, зелень — хороше джерело правильних вуглеводів і мікроелементів, попередньо слід добре очищати і обдавати окропом.

Звичайно це далеко не весь список кормів, але думаю сенс вам зрозумілий. Слід розуміти що якщо живі компоненти не вирощені у відповідних умовах, а взяті з дикої природи, можна занести інфекцію в акваріум або навіть гельмінтів. Купувати живий і свіжий корм для рибок краще в спеціалізованих магазинах.

З того що не перераховане в статті варто згадати ще гелі, вони випускаються в спеціальних тюбиках звідки корм для рибок можна видавлювати порційно, непогана альтернатива замороженим компонентом, тому як склад той же.

Ще є довгограючі корми для рибок, використовуються коли ви наприклад поїхали у відпустку а вихованців годувати нікому. Виготовлено це харчування таким чином, що розчиняється у воді потихеньку, не всі відразу. Деякі бренди роблять такі корми для рибок придатні для використання в перебігу двох тижнів.

Корм для риб — топ виробників

Світових брендів представляють акваріумну продукцію не так вже й багато. Ми зробили невеликий топ виробників кормів для рибок, внесли деякі дані які можуть вас зацікавити:

  1. Tetra (Німеччина) — виробляють сухий корм, сертифікація за міжнародним стандартом.
  2. Sera (Німеччина) — в асортименті сухий і заморожений раціони плюс повний аспект акваріумної продукції.
  3. JBL (Німеччина) — виготовляють сухий корм, вся продукція на основі власних досліджень.
  4. Repashy (Німеччина) — виробник сухих кормів, дуже висока якість, склади на основі власних досліджень.
  5. Акваріус (Україна) — виробляють сухі раціони, перший вітчизняний виробник, обладнання європейського рівня.
  6. Акварія (Україна) — виробник величезного асортименту заморожених кормів, упаковка продукції в дуже зручну тару власного винаходу, усі товари високої якості.

Майже у всіх цих брендів існують спеціальні дієти для акваріумних вихованців, можна навіть вибрати окремо для потрібного виду.

Продукція представлених компаній має широку популярність у всьому світі, а їх філії розташовуються в багатьох країнах. Всі вони сертифіковані і пройшли ряд необхідних перевірок, давно не новачки в даній галузі. В пару до кормів деякі випускають і обладнання для акваріумів, а також меблі.

Купити корм для рибок можна в магазині Зоовет Джунглі

У нашому інтернет-магазині представлений широкий вибір корму для рибок від найвідоміших брендів, весь товар сертифікований і не принесе шкоди вашим улюбленцям.

Для замовлення товару з каталогу, або отримання додаткової інформації від наших фахівців достатньо зателефонувати за номером телефону: +38(066)916-14-43.

Ми також будемо раді вам особисто в наших магазинах які знаходяться за адресами: місто Київ, вулиця Марини Цвєтаєвої будинок 11 і вулиця Бориса Гмирі 9-В.