Loading...
ZooVet Jungle

Рослини для тераріуму


Рослини для тераріуму це - елементи декору для тераріуму, додаткові укриття для рептилій, а в деяких випадках і місце для відкладання ікри. У нашому інтернет-магазині представлений широкий вибір штучних рослин для тераріуму. А в наших магазинах за адресою: місто Київ вулиця Марини Цвєтаєвої будинок 11 і вулиця Бориса Гмирі будинок 9-В - ви знайдете великий асортимент живих рослин для тераріумів. Для отримання детальної інформації та уточнення наявності бажаних живих рослин для тераріуму телефонуйте +38 (066) 916-17-43.

Рослини для тераріуму - живі або штучні, які вибрати?

Культура тераріумів рослин бере свій початок з глибин 19 століття, лише тільки з'явившись, навіть в той час, вона викликала фурор. Вся знать прагнула незмінно володіти тераріумом з рослинами - новим модним віянням.

Але прогрес не стоїть на місці і ось живі рослини з успіхом замінюються штучними, абсолютно невибагливими ні в чому, ідеально легкими в експлуатації. В історичних колах існує думка, що штучні рослини з'явилися в стародавньому Єгипті в третьому тисячолітті до нашої ери. Люди які створювали штучні квіти і рослини користувалися величезною повагою, в ті часи існувала думка що тільки осягнувший душу рослини міг передати в точності його образ. Сучасні виробники мабуть досягли досконалості в даних питаннях, бо сучасні штучні представники флори точна копія своїх живих братів. Для початківців террариумістів одразу постає дилема, що краще і для чого? У цій статті розберемося в суті живих і штучних рослин для тераріуму.

Живі рослини для тераріуму - за і проти

Тераріум з живими рослинами вимагає ретельного догляду. Так вони виробляють кисень і переробляють вуглекислий газ, але тільки за умови хорошого фотосинтезу. Їх потрібно поливати, розсаджувати, підтримувати необхідну вологість і температуру, а ще їм потрібне світло. Більш підходящим варіантом тут будуть тропічні тераріуми. Хоча існує група рослинності яка прекрасно почуває себе в тераріумах пустельного типу. Отже що потрібно живим рослинам для тераріуму.

 1. Грунт багатошаровий - порядок укладання:

 • гравій - грає роль дренажної системи;

 • сфагнум, мох - необхідний щоб субстрат не злежується;

 • деревне вугілля - для нейтралізації запахів і дезинфекції;

 • земля, стружка - родюча основа.

 1. Рослини - фактори, які впливають на вибір:

 • тип тераріуму - вологолюбні для тропічних, посухостійкі для пустельних;

 • потреби - якщо рослин кілька видів, потреби повинні бути однакові: полив, висвітлення, вологість;

 • сусідство - вони не повинні заважати один одному зростати.

 1. Догляд - підтримання життєдіяльності:

 • полив - перелив веде до загнивання, недолив до висихання, важливо знати міру;

 • добриво - фахівці рекомендують гранульовані добрива два рази в рік;

 • обрізка, стрижка - рослини не повинні затінювати один одного, рости дуже щільно;

 • освітлення - недолік освітлення негативно позначається на фотосинтезі.

Звичайно багато всього і відразу потрібно для вегетативних, але при цьому важко переоцінити їх здатність робити з вуглецю кисень, штучні так не вміють. Крім того у всіх свої інтереси і завдання, чимала кількість людей із задоволенням возяться на тераріумів грядках. Ну а різноманітність живих рослин не може залишити байдужим нікого, тут і листяні екземпляри і квітучі, всілякі кактуси і фікуси, ліани і декоративні дерева.

Штучні рослини для тераріуму за і проти

На відміну від живих, штучним рослинам не потрібна спеціальна підготовка, освітлення, догляд, їм не важливий рівень вологості, і вже до добрив вони точно абсолютно байдужі. Принадність їх полягає ще і в тому що вони можуть бути використані в акватераріумах, вода ніяк на них не впливає. Тобто їх можна і до рибок і до водних черепахам, їм все не по чому. При всій своїй легкості використання все ж існують критерії вибору і спеціалізації експлуатації. Які ж все таки переваги і недоліки у штучних рослин і як правильно користуватися, давайте розбиратися.

 1. Плюси штучних рослин для тераріуму:

 • не вимагають підготовки ґрунту;

 • не потребують полив;

 • не має значення освітлення;

 • не вимагають добрив;

 • не потрібно розсаджувати або підстригати;

 • не гниють при надлишку вологи;

 • не створюють додаткову вологість;

 • дешевше живих;

 • ідеально підходить в тераріумах з карантином.

 1. Мінуси штучних рослин для тераріуму:

 • не переробляється вуглець в кисень;

 • вимагають очищення час від часу;

 • ніяк не впливають на біологічну рівновагу тераріуму.

Як ви вже помітили плюсів у штучних рослин для тераріуму набагато більше ніж мінусів. Тому вони ідеально підійдуть новачкам, і тим хто не любить возитися з живими. Догляд за ними самий елементарний, вийняти з тераріуму почистити щіткою або губкою, в разі потреби, рясно виполоскати під проточною водою. Не менш ефективно штучні рослини для тераріуму виглядають і в акваріумах. Варто враховувати той факт що штучну зелень варто купувати у перевірених виробників. Такі бренди як Exo Terra, Zoo Med відповідально ставляться до їх виготовлення, в процесі застосовуються тільки високоякісні, очищені від шкідливих і механічних речовин матеріали, які не будуть фарбувати воду або змінювати її склад, тим самим завдаючи шкоду земноводним. Зовні їх вироби точні копії живих.

Які штучні рослини для тераріуму існують і яким рептиліям підходять

Чимала кількість видів рептилій, які люблять зелень, населяють сьогоднішні тераріуми. Тому в багатьох випадках вміст живих рослин неможливо, і тут на допомогу приходять штучні рослини для тераріуму. Чималий їх спектр представлений в нашому магазині. Штучні рослини прекрасно поєднуються з будь-яким іншим декором для тераріуму, а релевантність цін не може не радувати. Які види рослин існують і яким рептиліям підходять - розповідаємо.

1. Штучна лоза - призначена для рептилій які, в природі, живуть на деревах або чагарниках, невеликі ящірки, квакші, жаби, дрібні змії. Підходить лоза для будь-яких видів тераріумів.

2. Тропічні - прекрасне вторинне укриття для дрібних земноводних. Представлені копіями кротона, фікуса, рукуса, абулітона, амапалло.

3. Пустельні - представлені у вигляді різноманітних кактусів, від бочковідной до пальцевидних. Полюбилися всім пустельним видам рептилій.

4. Водні - в принципі все штучні рослини поєднуються з водою, а яскраві їх представники це анубиас, лілія та багато інших. Підходять як водним черепахам так і акваріумних рибок.

Ще раз акцентую увагу на тому що штучні рослини для тераріумів абсолютно нешкідливі для ваших вихованців. Не варто боятися і нехтувати ними. Якщо ви сумніваєтеся в якості вироби можна провести простий тест. Візьміть будь-який побутове відбілюючий засіб і занурте в нього рослину на кілька хвилин. Якщо рідина забарвилася значить рослину зроблено з неякісних матеріалів і використовувати його в тераріумах і полюдаріумах не можна. Ну а якщо нічого не сталося, значить продукт якісний і його сміливо можна експлуатувати. Чи варто неагадувати про те що після такого експерименту штучну рослина для тераріуму слід ретельно промити.

Де купити штучні рослини для тераріуму

Сподіваємося надана інформація визначила ваш вибір. Купити штучні рослини для тераріуму ви можете в нашому інтернет-магазині «ЗооВетДжунглі». Надати необхідну консультацію вам можуть наші фахівці, за номерами телефонів: 044-229-35-01, +38 (073) 916-17-43, +38 (066) 916-17-43.