Loading...
ZooVet Jungle

Підставки під акваріуми


Підставка під акваріум — це не тільки предмет інтер'єру, але і необхідний атрибут для правильної та безпечної установки акваріума. Не можна ставити акваріуми на стіл чи полки, або меблі які не призначені для цього, якщо звичайно мова не йдеться про малюків об'ємом до 30 літрів, це загрожує тим що меблі не призначені для подібних цілей можуть не витримати і зламатися, як наслідок розіб'ється акваріум, загинуть жителі, ще й сусідів затопите. Тумби для акваріума розробляються з урахуванням навантаження, мають додаткові укріплення, тому при купівлі акваріума одночасно варто подбати про покупку тумби для акваріума. З чого виробляють такі предмети інтер'єру, як конструюють, які вимоги враховуються, розповімо в цій статті.

Тумби для акваріума — технічні характеристики

Акваріумістика вже давно і міцно займає позицію самого поширеного хобі, прекрасний спосіб розслабитися і насолодитися красою підводного світу. Щоб зберегти всю цю красу потрібно спеціалізована тумба для акваріума. Зовні вона практично ідентична звичайному предмету меблів, а ось внутрішнє улаштування буде відрізнятися і якістю матеріалу і способом виготовлення. Крім того слід правильно вибирати тумбу для акваріума, вона повинна відповідати навантаженню яке буде на неї надаватися в постійному режимі, також вона повинна забезпечувати максимальну стійкість самого резервуара. Поверхня стільниці повинна бути ідеально рівною, інакше, з часом під тиском води резервуар може тріснути. Давайте детальніше розглянемо на що слід звертати увагу при покупці тумби для акваріума, і якими технічними характеристиками вона повинна володіти.

Каркас підставки під акваріум

Обов'язкова вимога до матеріалів остова тумби для акваріума — це стійкість до води, особлива увага приділяється в цьому плані стільниці, максимально буде піддаватися волозі саме вона. Ідеальним матеріалом для каркаса може служити метал, деревина твердих порід дерев, мдф, ламіновані плити. Створюється каркас цілком звичайним чином боки стільниця і дно збираються в стяжку, дані елементи повинні бути не тонше 25мм. Така товщина обумовлена великими навантаженнями які з'являються при установці великих ємностей. Якщо їх товщина буде менше з часом почнеться деформація або просідання. Полички і перегородки можуть мати товщину 15-18 мм. Якщо ємність дуже велика, тумба для акваріума повинна бути оброблена металевим профілем або куточком всередині. Конструкція ні в якому разі не повинна бути хиткою. Товщина стільниці повинна бути не менше 3-4 см вона не повинна бути слизькою, інакше акваріум може ковзати. Потрібно вибирати шорсткі поверхні, ні в якому разі не вибирайте кам'яні поверхні вони тільки додають ваги конструкції. Також, щоб уникнути деформації акваріумний ємності стільниця повинна мати ідеально рівну поверхню. Бажано щоб в задній стінці каркаса тумби для акваріума були отвори для обладнання яке забезпечує життєдіяльність акваріумних мешканців.

Внутрішні перегородки тумби для акваріума

Перегородки всередині тумби повинні перебувати максимум через 40 см один від одного, так робиться для того щоб рівномірно розподілити навантаження на каркас, тому просторових полиць у підставок не передбачають. Одне з внутрішніх відділень тумби для акваріума краще не розділяти горизонтальними перегородками. Туди ви можете встановити акваріумне обладнання, таке як система фільтрації, терморегуляції, освітлення. Решта поличок можуть бути змонтовані на ваш розсуд, і використовуватися за бажанням. Оформляється фасад підставки різного виду дверцятами, можуть бути орні, розсувні і зсувні. Фурнітура дверей може стати оригінальною прикрасою тумби для акваріума. Ручки на дверцятах можуть бути у вигляді скоб, бути фігурними, чи овальними, у вигляді кільця або поглиблення, вибирайте на свій смак. Всі внутрішні поверхні тумбочки повинні бути ідеально відшліфовані, рівномірно розкриті лаком і пофарбовані. Як правило ніжки у підставок відсутні взагалі, або їх роблять регульованими.

При установці тумби для акваріума обов'язково перевірте правильність установки будівельним рівнем, це допоможе уникнути безлічі проблем в процесі експлуатації. Підіб'ємо підсумок, якими ж якостями повинна володіти тумба для акваріума: матеріал повинен мати високу вологостійкість, товщина каркасного підстави повинна бути не менше 25 мм, конструкція підставки не повинна бути менше самої ємності, якщо резервуар має нестандартну форму то і підставка повинна повторювати його контури. Всі деталі повинні бути ідеально оброблені, лаковані і пофарбовані. Бажана обробка прозорим силіконом вертикальних швів. Якщо тумба для акваріума не відповідає будь-яким вимогам, купувати її не варто вона не буде надійною.

Виробники підставок для акваріума

У нашому магазині широко представлені підставки для акваріума таких виробників як Природа (Україна) і Juwel (Німеччина).

Вітчизняний виробник «Природа» пропонує до продажу наступні моделі підставок: прямі без дверей, овальні без дверей, прямі з дверима, овальні з дверима, овальні кутові, також підставки доступні в різних розмірах. Є чудова можливість підібрати підставку яка буде підходити саме вашому акваріуму. Моделі для великих резервуарів оснащені додатковими перегородками, забезпечені компактними полками для розміщення аксесуарів та обладнання. Мають оригінальний зовнішній вигляд, поєднуються з будь-яким інтер'єром, мають підвищену стійкість і довговічністю. Найперший вітчизняний виробник акваріумного обладнання, на ринку з 2000 року.

Бренд Juwel пропонує підставки наступних моделей: Rio Line LED — підходить маленьким прямокутним резервуарам, Vision Line — призначений найменшим ємностям, Trigon Line — підходить кутовим резервуарам, Lido Line LED — ідеальний з морськими акваріумами, Primo Lint LED — середні розміри, є можливість підбору підставок відповідно до кольору резервуара, підставки мають багато вільного місця для зберігання акваріумного обладнання та різних речей. Компанія Juwel на ринку акваріумного обладнання вже більше 50 років, німецька якість і інноваційні рішення не залишать вас байдужими, також є маркою номер один серед всіх компаній цього напрямку в Європі.

Купити тумбу під акваріум можна в магазині акваріумістики ЗооВет Джунглі

Якщо ви не визначилися з вибором можете отримати рекомендації у наших фахівців за номерами телефонів: +38 (073) 916-17-43 та +38 (066) 916-17-43, а також ми будемо раді вам особисто в наших магазинах які перебувають за адресами: місто Київ, вулиця Марини Цвєтаєвої будинок 11 і вулиця Бориса Гмирі будинок 9-В.