Садовий удав родом із Південної Америки. Це дуже красива змія з строкатим забарвленням та незвичайною поведінкою, яку Ви можете придбати в зоомагазині ЗооВет Джунглі.
Змія селиться в різних біотопах, проте полюбляє вологі тропічні ліси з густою рослинністю та мангрові зарості. Зустрічається у дощових лісах Амазонії та саванах Бразилії.
У змії є спеціальні теплові сенсори, за допомогою яких вона полює на теплокровних тварин у темряві. При цьому удав чудово бачить вдень. Після полювання він забирається на високі гілки дерев та перетравлює їжу.
У разі небезпеки може вкусити, хоча у змії немає отрути. Укуси досить болючі через гострі зуби і подальше запалення. Перед атакою удав виляє хвостом і приймає бойову стійку. Якщо його сильно налякати, то із спеціальних залоз відбувається викид пахучої рідини із запахом мускусу. Рідина є надзвичайно їдкою, тому її запах складно видалити навіть за допомогою прання.
Відмінною особливістю є забарвлення його тіла, яке значно відрізняється залежно від умов проживання та популяції. Основне забарвлення може бути жовтим, яскраво-оранжевим, червоним, сірим, зеленувато-коричневим, темно-бурим, чорним, лимонним. При цьому тіло може бути усіяне різними візерунками з темних або світлих плям і смуг будь-якої форми та розмірів.
Залежно від забарвлення удавів ділять на дві групи: садові (переважає сірий, чорний та зелений кольори) та кольорові (переважають жовтий, червоний та помаранчевий кольори).
Статевий диморфізм проявляється у розмірах тіла. Самки помітно більші за самців.
У природному середовищі основу раціону складають гризуни, дрібні ссавці, птахи, великі комахи, жаби, кажани, ящірки та змії. Удав здатний заковтнути жертву у 1,5 рази більший за товщину свого тіла.
У процесі полювання він може влаштовувати засідку на деревах або чагарниках. Після наближення жертви змія робить різкий випад і впивається зубами в жертву. Якщо необхідно, удав обвиває тварину і намагається її задушити. Потім повільно ковтає цілком.
Реакція у змії не найкраща. Швидкі ссавці можуть уникнути атаки. Тому змія любить підкрадатися до жертви або полювати вночі. Через це денний раціон харчування може значно відрізнятись від нічного.
Про розмноження відомо мало. Шлюбний період відбувається один раз на рік і триває з березня по травень. Після парування самка виношує плід 6-8 місяців. У цей період вона активно харчується і часто гріється на сонці, щоб прискорити розвиток малечі.
Це живородний вид змій. За один раз на світ може з'явитися до 12 дитинчат із довжиною тіла близько 30 см. З перших днів вони ведуть самостійне життя, самка в їхньому житті участі не бере.
Основу раціону харчування у маленьких удавів складають комахи, личинки та безхребетні. Перше линяння відбувається вже через 10-14 днів. Статева зрілість настає на 3-4 рік життя.
УТРИМАННЯ
Це велика змія, тому тераріум повинен відповідати її розмірам. Підходять тераріуми вертикального або кубічного типу з мінімальними розмірами 80х50х80 см, але чим більші розміри, тим краще.
Важливим параметром є висота тераріуму, оскільки це вид, що лазить. З цієї ж причини в оселі має бути щось на кшталт гілок дерева, щоб змія могла там відпочивати. До того ж у кутку необхідно розмістити ящик чи будку, де змія могла б ховатися від сторонніх очей.
Як ґрунт можна використовувати будь-який субстрат для рептилій. Оптимальним варіантом буде тирса, кокосова стружка або листя. У тераріумі слід стабільно витримувати температуру 26-28 ° С вдень і 22-25 ° С в нічний. При цьому має бути місце з температурою 32-34 ° С, де змія зможе грітися. Ультрафіолетові лампи тварині не потрібні, але для кращого обміну речовин все ж таки можна встановлювати.
Також має бути поїлка. Купатися змія не любить, але це допоможе підвищити вологість та заповнити дефіцит рідини. При цьому змія не повинна бути постійно мокрою, інакше виникнуть проблеми зі здоров'ям. Слід давати їй можливість висохнути.
У якості декору в тераріумі можна посадити різні рослини. Тварина дуже акуратна із зеленню і навряд чи зашкодить насадженню. Крім того, зелень допоможе удовам почуватися комфортніше за рахунок звичного оточення і мікроклімату.
Годують змію мишами, молодими пацюками та курчатами. Молодих особин годують 1 раз на тиждень, дорослих – 1 раз на 10-14 днів. За один раз дають 2-3 миші. Перегодовувати не потрібно, тому що удав не вміє зупинятися в їжі, що є небезпечним для здоров'я. Проблем із дефіцитом тих чи інших речовин зазвичай не буває. Однак періодично їжу можна посипати добавками для рептилій. Зазвичай це кальцій та вітаміни.
Змія звикає до людини і навіть дозволяє брати її на руки. Але не можна перед нею махати і робити різкі рухи, що спричинить атаку.
Зверніть увагу!!!
1. Навіть у людини вистачить реакції, щоб ухилитися від укусу садового удава.
2. Удав переміщається по деревах не вертикально, а із низької гілки на більш високу. Інакше він не вміє.
3. Більшість часу змія проводить на гілках дерев.
4. Самка може з'їсти своїх дитинчат, якщо ті не встигнуть відповзти після пологів.
5. У дикій природі удави можуть відбирати один у одного корм.
Краще не лякати тварину, тому що в цьому випадку змія викине пахучу рідину. Неприємний запах триматиметься кілька тижнів.
Характеристики |
Стать |
Самка , самец |
Морфа |
NORMAL |
* Характеристики и комплектация изделия могут изменяться производителем без предварительного уведомления