Loading...
ZooVet Jungle

Вітаміни та харчові добавки для котів


Використання вітамінів для котів іноді стає спірним питанням у заводчиків чи навіть власників. Одні заявляють, що їх застосування необґрунтоване і їх можна замінити повноцінним якісним кормом преміум класу. Інші стверджують, що вони потрібні у будь–якому випадку, незалежно від типу годівлі. Ми ж думаємо, що необхідно додавати вітаміни для кішок у певні періоди їхнього життя або ж на постійній основі залежно від типу харчування. Нижче розповімо детальніше, що вони собою являють, які вітаміни для котів краще купити і де можна це зробити в Києві.

Що являють собою вітаміни для котів

Батько терміну "вітамін", К. Функ, сказав про вітаміни: "Це аміни, необхідні для життя", "віта" означає життя, "амін" – азотовмісне з'єднання. Ці речовини у невеликих кількостях життєво необхідні всім, зокрема і для котів.

Коротко розглянемо, які представники бувають і за що вони відповідають:

 • А – бере участь у освіті родопсину, що відповідає за колірний зір, а також за зростання та розвиток імунної системи, функціонування печінки, метаболізм амінокислот;
 • D – оптимізація всмоктування у стінках кишечника, запобігання рахітам, остеомоляціям, регулювання кальцифікації кісткової тканини;
 • Е – синтез білкових складових, насичення тканин киснем, вироблення червоних кров'яних тілець та м'язів, активізація процесів розмноження.

Вище ми розглянули жиророзчинних представників, нижче представлені водорозчинні:

 • К – збереження кальцію, опорно–рухової системи, процес згортання крові;
 • С – його недостача викликає кровоточивість ясен, відповідає за роботу нервової системи, утворення колагену, виділення гормонів, стійкість до інфекційних захворювань;
 • В1 – запобігає випаданню шерсті, захворювання шкіри, розвиток нервової та м'язової тканин;
 • В2 – добрий стан вовни, шкіри та слизової оболонки. Енергетичне забезпечення обміну амінокислот, жирів та вуглеводів, формування клітинних мембран;
 • В3 – (ніацин) метаболізм вуглеців, білків та жирів, формує глікогеновий запас.
 • В5 – обмін холестерину, своєчасне вироблення гормонів;
 • В6 – відповідає за вироблення білків, вироблення червоних кров'яних тілець, функціонування печінки;
 • В8 – (біотин), крім участі у метаболізмі глюкози, покращує стан шерсті та шкіри;
 • В9 – (фолієва кислота) – компонент здорової вагітності, утворення ядер клітин, засвоюваність заліза в організмі;
 • В11 – контролер усіх жирів в організмі, провокатор як ожиріння так і анорексії;
 • В12 – антианемічний компонент, функціонування шлунково–кишкового тракту.

Міфи про вітаміни для котів

Про те, чи дійсно потрібно купити вітаміни для котів, можна сперечатися довго. Спробуємо розвіяти деякі міфи, пов'язані з прийомом вітамінів для кішок.

 1. "Наявність у раціоні різноманітності продуктів забезпечує всім необхідним." Деякі вважають, що при розмаїтті нестачі у вітамінах та мікроелементах не виникатиме. Насправді, це не так. Харчова цінність більшості доступних нам продуктів, які ми можемо використовувати як джерело вітамінів для котів, згодом змінилася не на краще, кількість нутрієнтів у ній зменшилася. До того ж неможливо точно визначити скільки тих чи інших складових у їжі.
 2. "Найкраща їжа це "натуралка", тому що в ній більше вітамінів для котів." Суперечка з приводу того, чим годувати свійських тварин, напевно споконвічна. Прихильники "натуралки" впевнені, що це найкращий варіант харчування. З цим складно не погодитись, адже в такому виді харчування є свої переваги, але щодо вмісту вітамінів і мікроелементів з цим можна посперечатися. Неможливо повністю розрахувати кількість вітамінів для котів у продуктах. Тому при годуванні кормом, приготованим в домашніх умовах обов'язково потрібно купити вітаміни для котів.
 3. "Комплексні промислові вітаміни для кішок – суцільна хімія." Цей міф теж не має жодної підстави. Багато вітамінів для котів виготовляють з природної сировини. Наприклад, вітамін Е. До того ж дія синтетичних нічим не відрізняється від їх природних аналогів.

Де можна купити вітаміни для котів у Києві?

Купити дійсно необхідні вітаміни для котів можна в інтернет-магазині "ЗооВет Джунглі". Великий вибір препаратів, доступні ціни порадують Вас. Ціна на вітаміни для котів може бути різною, вибирайте комплекси чи монопрепарати. Уточнити деталі можна за телефонами. Ну і звичайно ж чекаємо на Вас у гості за адресами вул. М.Цвєтаєвої 11, Б. Гмирі 9В, де ви не тільки зможете купити вітаміни для котів, але також проконсультуватися з приводу доцільності їх застосування.