Loading...
ZooVet Jungle

Ліки для акваріумних риб


Ліки для акваріумних риб — це невід'ємна частина утримання підводних вихованців. Одна з основних причин хвороб підводних мешканців це неправильний догляд, неправильне харчування, невідповідний хімічний склад води. Якщо щось пішло не так і ваші вихованці захворіли, на допомогу прийдуть відповідні ліки для рибок. Поставити діагноз і підібрати необхідні ліки для рибок вам допоможуть наші кваліфіковані акваріумісти і ветеринарні лікарі. Не менш важливе і питання профілактики при утриманні та розведенні акваріумних рибок. У цьому матеріалі ми познайомимо вас з асортиментом лікарських препаратів для риб і їх призначенням.

Основні групи ліків для акваріумних риб

Всі лікарські препарати для рибок діляться на такі основні групи:

  1. Антибіотики — застосовуються при лікуванні бактеріальних інфекцій, контролюють розвиток бактерій. Курс лікування може бути розроблений тільки фахівцем, до підтвердження діагнозу ліки в воду вносити не можна. Хворих особин рекомендується відсажувати в карантинний акваріум, щоб уникнути зараження інших його мешканців.
  2. Антисептики — призначаються для обробки зовнішніх пошкоджень, щоб уникнути інфекції, прискорити загоєння ран.
  3. Дезінфектори — відмінний профілактичний засіб для знезараження.
  4. Антигельмінтики — глистогінний засіб, за складом можуть бути виготовлені з натуральних рослинних інгредієнтів або отримані синтетичним шляхом. Останні мають дії широкого спектра і не менш ефективні ніж натуральні. Рекомендовано користуватися не тільки при виникненні клінічних симптомів зараження гельмінтами, а й в профілактичних цілях.
  5. Протигрибкові засоби — грибкові інфекції вражають не тільки риб а й ікру теж, є дуже заразними, деякі види грибків не виліковні. Провокаторами є брудна вода, азотисті розкладання. Травмовані особини більш схильні до зараження грибковою мікрофлорою. Хворих особин рекомендовано відокремлювати в окрему ємність без грунту і водоростей.
  6. Противірусні — спрямовані на знищення вірусних інфекцій, лікування лімфоцитозу і папіломатозу. Обидва віруси з легкістю передаються від особини до особини тому карантинні заходи обов'язкові.
  7. Імуностимулятори — призначені для періодичного застосування з метою підвищення загального імунітету і вітамінізації, карантинні заходи при використанні не застосовуються.

Не можна замінювати ліки для рибок препаратами призначеними для людей, велика ймовірність летального результату. Будь-які лікарські препарати, крім профілактичних, повинні застосовуватися в карантинних умовах, в окремому карантинному акваріумі. Вносити ліки для рибок разом з кондиціонерами води не рекомендується, ефект лікування буде набагато гірше. Перед кожним внесенням ліки для акваріумних рибок слід проводити часткову заміну води, розкладання азотистих сполук з ліками для рибок можуть вбити вашого вихованця. Змішувати лікарські препарати для риб можна тільки зі схвалення фахівця, в іншому випадку гарантований небажаний результат.

Як правильно використовувати ліки для рибок

Якщо ви самі не дуже досвідчений акваріуміст і не можете поставити точний діагноз, доцільніше звернутися до фахівців за консультацією.

Тільки після точного встановлення діагнозу і призначення курсу лікування можна купити лікарський препарат для риб і почати його застосування.

  1. Перш ніж купити ліки для рибок перевірте терміни придатності та умови зберігання. Не зберігайте ліки для рибок у яких вийшов термін придатності, і вже тим більше не використовуйте.
  2. Перед застосуванням лікування необхідно зробити підміну води в акваріумі на 50%. Розкладена органіка легко нейтралізує дію ліків, наповнювачі системи фільтрації швидко поглинають багато лікарських засобів. Не буде зайвим часта зміна або очищення фільтрів на період карантину.
  3. Щоб уникнути зараження інших мешканців акваріуму слід хворих рибок відокремлювати в карантинний резервуар. Ліки для рибок слід застосовувати протягом всього призначеного курсу лікування, навіть якщо вихованець виглядає здоровим. Чи не доліковування призводить до рецидивів, або викликає звикання. А повторне лікування вимагає заміни лікарського препарату для риб і тривалого курсу лікування.

Пам'ятайте, найкращий спосіб лікування це профілактика, не призводьте ситуацію до крайнощів, лікарські препарати для риб це не чари, і не завжди можуть допомогти. Робіть вчасно підміну води, купуйте корму від перевірених виробників, стежте за чистотою, підтримуйте правильний екологічний баланс, а нових мешканців слід витримувати деякий час в карантині.

Купити лікарські препарати для риб можна в магазині Зоовет Джунглі

У нашому магазині працюють фахівці високого рівня, ви завжди зможете отримати професійну консультацію від наших ветеринарних лікарів і спеціалізованих акваріумістів. Допоможемо підібрати необхідні препарати, сформуємо грамотний курс лікування, також ви можете записатися на прийом до наших ветеринарних лікарів за номером телефону: +38 (066) 916-17-43, або відвідати нас особисто, з метою консультації або покупки за адресами: місто Київ, вул Марини Цвєтаєвої будинок 11 (Троєщина), вулиця Бориса Гмирі будинок 9-В (Позняки). Також ви можете зробити покупки в нашому інтернет-магазині Зоовет Джунглі.