Loading...
ZooVet Jungle

Боротьба з водоростями в акваріумі (альгіциди)


Альгіциди для акваріума — це препарати з групи гербіцидів і біоцидів, які застосовуються для боротьби з водоростями в акваріумах. Напевно кожен акваріуміст стикався з проблемою надмірно зростаючих водоростей, неконтрольоване зростання деяких видів небезпечний для здоров'я рибок і всіх інших мешканців. Причини такої проблеми можуть бути різними: недостатня аерація, неправильне освітлення, вміст фосфатів або нітратів у воді. Не важливо яка причина, важливо почати боротьбу з водоростями в акваріумі. Рішення тут може бути тільки одне — купити альгіциди. Вибираючи такі препарати керуйтеся основним критерієм — абсолютна нешкідливість препарату для всіх мешканців біотопу.

Як відрізнити водні рослини від водоростей паразитів і які їхні різновиди існують

Для початку визначимо різницю між водоростями і акваріумними рослинами.

1. Водорості це одноклітинні або багатоклітинні колоніальні організми, вони не мають коренів, дуже швидко ростуть, а своїм зовнішнім виглядом тільки погіршують вигляд резервуара. Поява шкідників в домашньому міні ставку ознака того що з місцем існування підводних мешканців щось не так, боротьба з ними не повинна відкладатися в довгий ящик. У певних кількостях водорості корисні, ними харчуються деякі рибки, вони створюють відповідний біотоп в резервуарі. Надмірний ріст таких субстанцій заважає жити всьому живому в біотопі. Ось деякі види шкідливих водоростей:

 •  нитчасті — схожі на ниточки, обвивають все і навіть пронизують рослини;
 •  зелені — викликають цвітіння води, фарбують її в зелений колір;
 •  ксенококус — утворюють зелений наліт на всіх внутрішніх поверхнях акваріума;
 •  чорна борода — розгалужені нитки, коли сильно розростаються стають схожими на бороду, звідси і назва;
 •  діатомові — коричневий слизький наліт, з'являється на стінках, фільтрі, декораціях, водоростях.

Можливі причини появи водних шкідників — це недолік аерації, надмірне освітлення, підвищений показник нітратів, перенаселення рибок. Боротьба з водоростями в акваріумі проводиться за допомогою альгіцидів.

2. Водні рослини — це багаторічні, в рідкісних випадках однорічні, по суті трави, для існування яких потрібно перебування в прісній або мало солоній воді. Чимала кількість їхніх предків населяли болота, сучасні водні рослини це адаптовані болотні, до умов акваріума. Наведемо приклад деяких найкрасивіших:

 •  ехінодорус серцелиста — дуже схожий на звичайний подорожник;
 •  елодея канадська — має гілочки схожі на ялинку, одне з найпоширеніших в акваріумістиці;
 •  ротала макрандра — довга, з невеликими листям рослина рожевого кольору;
 •  кушир темно-зелений — має довгі стеблинки дуже схожий на пухнасту ялинку;
 •  пистия — це плаваючий екземпляр, має велику розетку з великими оксамитовими листям;
 • криптокорина Бласса — має овальні оливкове листя на довгих ніжках, хоч росте повільно зате цвіте дуже красиве.

Видів жителів підводних грядок безліч всіх не перелічити, в нашому магазині ви можете придбати багато видів. Отже ми з'ясували що водні рослини це добре, водорості у величезних кількостях погано. Альгіциди самий безпечний засіб для боротьби з водоростями в акваріумі. Помітивши навіть незначні але небажані розростання шкідливої зелені варто негайно вжити заходів. Переходимо до наступного етапу — безпосередньо альгіцидів для акваріума.

За допомогою яких альгіцидів можна вести боротьбу з водоростями в акваріумі

Найпоширеніші виробники альгіцидів це українська торгова марка AQUAYER, німецькі бренди JBL і TETRA. А також хочемо представити вашій увазі продукцію нашої фірми Zoovetjungle. Детальніше про вибір альгіцидів :

 • AQUAYER АльгоШок — боротьба з зеленими і нитчастих водоростями, склад на основі перекису водню;

 • AQUAYER Альгицид + СО2 — бореться з чорною бородою, в'єтнамкою, зеленими точковими водоростями, виготовлений на основі пентандіаля;

 • JBL Algol — боротьба і профілактика всіх рослинних шкідників, не містить мідь;

 • Tetra AlguMin — боротьба з усіма видами водоростей, основний склад мінолінурон;

 • Tetra AlgoStop — чорна борода, синьо-зелені, діюча речовина монолінурон;

 • Zoovetjungle Сайдекс боротьба і профілактика всіх видів шкідливих насаджень, діючий компонент глутаровий альдегід.

Альгіциди для акваріума дають найшвидший і найякісніший результат. У багатьох випадках відсадження рибок не потрібно, але прочитанням інструкції гидувати не варто. Перед застосуванням альгіцидів для акваріума уважно вивчіть інструкцію, не перевищуйте дози зазначені виробником. Якщо у вас залишилися якісь сумніви або вам недостатньо інформації про альгіциди для акваріума, наші фахівці із задоволенням проконсультують вас.

Де можна купити альгіциди для акваріума

Купити альгіциди для акваріума он-лайн ви можете в нашому інтернет магазині ЗооВет Джунглі, або особисто в магазинах які знаходяться за адресами: місто Київ, вулиця Марини Цвєтаєвої будинок 11, вулиця Бориса Гмирі будинок 9-В. З приводу будь-чого що вас зацікавить щодо альгіцидів для акваріума радимо звернутися за допомогою до наших кваліфікованих фахівців за номером телефону: +38 (066) 916-17-43.